ارتقای توان عملیاتی و لجستیکی بندر چابهار در دستور کار است
ارتقای توان عملیاتی و لجستیکی بندر چابهار در دستور کار است
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: ارتقای توان عملیاتی و لجستیکی بندر چابهار در اولویت طرح های توسعه ای بندر چابهار است.

به گزارش عصر مکران، بهروز آقایی با اشاره به ضریب بالای مخاطرات ناشی از فرسایش تجهیزات بندری و دریایی، اظهار کرد: به منظور افزایش طول عمر و ایمنی زیرساخت های بندر چابهار، احداث پروژه دیوار حفاظت ساحلی جنوب شرقی بندر شهید بهشتی در دستور کار قرار گرفت.

وی به استحصال ۸ هکتار زمین به منظور افزایش اراضی لجستیکی بندر چابهار در قالب پروژه دایک حفاظت ساحلی بندر شهید بهشتی اشاره و بیان کرد: ایجاد بستر مناسب جهت تسهیل مسیر ریل، جلوگیری از تخریب مستحدثات ساحلی و کاهش ضریب خوردگی تجهیزات و سازه های فلزی بندر از اهداف اجرای این پروژه است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان طول دیوار حفاظت ساحلی در دست اجرا در بندر شهید بهشتی را  بیش از ۲ هزار متر اعلام و اضافه کرد: احداث این پروژه اشتغال ۴۵۰ نفر را به صورت مستقیم و غیرمستقیم به همراه خواهد داشت.

آقایی افزود: به منظور ارتقای سیستم حفاظتی بندر چابهار و پایش ورود و خروج افراد، عملیات احداث ساختمان ایکس ری این بندر از اواخر سال گذشته آغاز شد و با پیشرفت ۶۷ درصدی در دست ساخت است.

وی ارتقای توان عملیاتی و نقش لجستیکی بندر چابهار با توسعه زیرساخت ها، بهبود تعمیر و نگهداری تاسیسات و تجهیزات و همچنین افزایش سطح ایمنی و پایش ترددها را از اهداف اجرای این پروژه ها اعلام کرد.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی