پیشنهاد ایجاد نخستین منطقه آزاد گردشگری کشور در سواحل مکران
پیشنهاد ایجاد نخستین منطقه آزاد گردشگری کشور در سواحل مکران
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در حاشیه بازدید از کشتی تفریحی گنجر در استان هرمزگان، پیشنهاد ایجاد اولین منطقه آزاد گردشگری کشور در سواحل مکران را ارائه کرد.

به گزارش عصر مکران، علی اصغر مونسان در سفری که در دی ماه ۱۳۹۸ به استان هرمزگان داشت، از پروژه کشتی تفریحی گنجر بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید، در جمع خبرنگاران از لزوم توجه ویژه به استان هرمزگان و منطقه ساحلی مکران گفت. وی همچنین اذعان کرد که این منطقه، ظرفیت تبدیل شدن به منطقه ویژه‌ی گردشگری را دارد و با برنامه‌ریزی‌های دقیق می‌توان به این هدف رسید. با توجه به ظرفیت بالای استان هرمزگان و سیستان بلوچستان در جذب گردشگران، به خصوص در نیمه دوم سال، می‌توان امکانات منطقه آزاد مکران را گسترش داد و بهترین خدمات گردشگری را به آن اضافه کرد تا در آینده‌ای نزدیک به اولین منطقه آزاد گردشگری کشور تبدیل شود.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به مناطق ویژه گردشگری در کشورهای دیگر، بیان کرد که امیدوار است تا در این منطقه نیز بتوان گردشگری را توسعه داد. همچنین او اذعان کرد که می‌توان بر گردشگری دریا محور نیز تمرکز بیشتری کرد و به این ظرفیت بیش از قبل بها داد و با فراهم کردن کشتی تفریحی، شور و هیجانی نو را به مناطق دیدنی مکران افزود. ایجاد شهر گردشگر محور و معرفی آن در سطح بین‌المللی نیز از دیگر برنامه‌هایی است که مونسان بر آن تاکید داشت. وی در ادامه گفتگوهایش به وضعیت خوب صنایع دستی کشور و پیگیری ۲۹۸ رشته هنری در حوزه صنایع دستی کشور اشاره کرد.

منطقه مکران ایران جذابیت‌های نهفته‌ای دارد و با وجود اینکه کمتر شناخته شده است، ظرفیت بالایی در خصوص توسعه گردشگری دارد. از معروف‌ترین مناطق دیدنی مکران می‌توان به گل فشان چابهار اشاره کرد که بسیار تماشایی است و در عین جذاب بودن، شما را یاد فیلم‌های سینمایی می‌اندازد. تالاب لیپار نیز به که عنوان یکی دیگر از دیدنی های چابهار شناخته می‌شود، در محدوده مکران قرار دارد و با زیبایی منحصر به فرد و رنگ صورتی خود شما را شگفت‌زده می‌کند. اگر شیفته‌ی طبیعت‌گردی هستید و دوست دارید تا از هیاهوی شهر دور شوید، منطقه آزاد مکران در کنار منطقه آزاد چابهار، حسابی شما را شگفت‌زده می‌کند و با سواحل دل‌فریبش آرامشی ناب را به شما هدیه می‌کند. حتی تصور اینکه در آنجا به تماشای غروب آفتاب بنشینید نیز بسیار لذت‌بخش است و افراد زیادی دوست دارند تا آن را تجربه کنند. اگر تمایل دارید تا به این خطه سفر کنید، تور چابهار علاءالدین تراول برایتان تدارک دیده شده است تا از لحظاتی منحصر به فرد لذت ببرید. خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل های چابهار همچون هتل لیپار از دیگر کارهایی است که کارشناسان ما در کمترین زمان برایتان انجام می‌دهند و خاطره‌ساز سفرتان خواهند شد.

  • منبع خبر : ایسنا