چادران به نماد امیدآفرینی و اعتمادسازی تبدیل می‌شود
چادران به نماد امیدآفرینی و اعتمادسازی تبدیل می‌شود
فرماندار شهرستان کنارک،  گفت: پروژه های  باز آفرینی شهری در توسعه شهرستان تاثیر گذار است و حاشیه نشینی معضلی در شهرستان کنارک بوده که با هدف پایان حاشیه نشینی در شهرستان با جدیت در حال اجراست .

به گزارش عصر مکران، جلسه باز آفرینی شهری با حضوری حمید الدین یوسفی «فرماندار کنارک»،  بتول دانش شهرکی «معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار»، مدیرکل مسکن شهرسازی جنوب، کارشناسان باز آفرینی و اعضای ستاد باز آفرینی شهری در محل سالن کنفرانس فرمانداری کنارک برگزار شد.

یوسفی فرماندار کنارک در این جلسه گفت: با هدف پایان حاشیه نشینی در محله چادران تصمیمات جمعی  گرفته شده و با حمایت ها و پیگیریهای صورت پذیرفته و رفع موانع ، چادران به نماد امید آفرینی و اعتماد سازی تبدیل خواهد شد.

حمید الدین یوسفی بیان کرد: ۹ فضای آموزشی در سطح شهرستان در حال احداث است و در شهر کنارک باتوجه به تراکم بالای جمعیت، سهم در حوزه های باز آفرینی ۳پروژه مدرسه است که یک مدرسه تنها نیاز به محوطه سازی دارد و مدرسه جنب مسجد امام حسن (ع) و مدرسه کنار بیمارستان نیرو دریایی تنها فوندانسیون انجام شده که مجموع سه مدرسه ۴۶کلاس درس می باشد که بالغ بر نیمی از فضا های آموزشی در شهر را به خود اختصاص داده است.

وی ایجاد سیستم دفع فاضلاب شهری را از جمله اولویت های شهر کنارک عنوان کرد و افزود: با عنایت به اینکه شیب شهر منفی است و شرایط نگران کننده ای را در زمان های مختلف بویژه بارندگی ایجاد می کند، موضوع فاضلاب شهری نیاز به اعتبار خاص دارد که این موضوع باید مورد توجه دستگاه های مربوطه قرار گیرد.

یوسفی در ادامه تصریح کرد: در زمینه باز آفرینی شهری  اقداماتی که صورت گرفته با ۳۰ درصد اعتبارات بوده و از آنجاییکه شهر کنارک دارای شاخص های بسیار از جمله قرار گرفتن در سواحل مکران و گردشگری است، بستر مناسبی ایجاد تا شهری توسعه یافته همراه استاندارد های شهرسازی داشته باشیم.

امیریان «مدیرکل راه و شهر سازی جنوب استان» نیز در این جلسه گفت: در شهرستان کنارک ۱۰۳هکتار بافت فرسوده وجود دارد  و ۱۲هکتار از اراضی گردشگری در این شهرستان نیر آزاد سازی شده است.

چادران به نماد امیدآفرینی و اعتمادسازی تبدیل می‌شود

چادران به نماد امیدآفرینی و اعتمادسازی تبدیل می‌شود