شاهین به کنارک رسید/ آمادگی شهرستان جهت مقابله با طوفان حاره ای موسوم به شاهین
شاهین به کنارک رسید/ آمادگی شهرستان جهت مقابله با طوفان حاره ای موسوم به شاهین
پس از اعلام سازمان هواشناسی و بر اساس نقشه های هواشناسی ماهواره ای و اعلام وقوع کم فشار حاره ای بنام طوفان گلاب و هشدار سطح نارنجی هواشناسی، طی روزهای گذشته طوفان گلاب که از شبه قاره هند آغاز شده بود با چرخش به طوفان شاهین تغییر کرد و باعث شد هشدار سطح قرمز هواشناسی و در بالاترین سطح در حوزه ی سواحل مکران صادر شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصر مکران، پس از چند روز آرامش جوی، بالاخره شاهین به سواحل استان سیستان و بلوچستان رسید و هم اکنون در حال درنوردیدن سواحل کنارک می باشد.

حمیدالدین یوسفی «فرماندار شهرستان کنارک» در این باره گفت: تمهیدات لازم اندیشیده شده تا این طوفان سهمگین کمترین خسارت را به بار بیاورد و از همه مهمتر حفظ جان مردم در شرایط طوفان  است.

گفتنی است این دومین چرخنده حاره ای  در ۳۰ سال اخیر است که  به سواحل جنوب ایران برخورد نموده، چرخند «گونو» در سال ۲۰۰۷ از حوالی مدار ۱۵ درجه شمالی تشکیل شد و در نهایت به سواحل جنوب ایران در هرمزگان برخورد کرد و خسارت های زیادی در سیستان و بلوچستان و هرمزگان برجای گذاشت. این توفان حتی سبب افزایش قیمت جهانی نفت نیز شد  و هواشناسی هند نیز که محل تولد اولیه توفان در این شبه قاره بوده است، پیش بینی کرده بود چرخند حاره ای به سمت دریای عمان حرکت کند و هواشناسی نیز همین موضوع را اعلام نمود و هم اکنون شاهین به سواحل مکران رسیده و امیدواریم که پس از طوفان با برنامه ریزی های صورت پذیرفته و آمادگی لازم با کمترین خسارت مواجه باشیم. و این توفان با بارندگی هایی که در پی خواهد داشت به عنوان شاهین اقبال بر دوش مکران نشینان باشد.

شاهین به کنارک رسید/ آمادگی شهرستان جهت مقابله با طوفان حاره ای موسوم به شاهین

عصر مکران پیوست رسانه ای توسعه سواحل مکران

درگاه اینترنتی  www.asremakran.ir

ما را در اینستاگرام نیز دنبال کنید

https://www.instagram.com/asremakran

‏برای پیوستن به گروه واتساپ عصر مکران ، این پیوند را دنبال کنید: https://chat.whatsapp.com/BnNPiSgoaR3ClBUKt9ze3g