استفاده از ظرفیت‌های عمده شهرستان کنارک/ایجاد زنجیره های تامین، تولید و ارزش
استفاده از ظرفیت‌های عمده شهرستان کنارک/ایجاد زنجیره های تامین، تولید و ارزش
استاندار سیستان و بلوچستان در طی سفر به شهرستان کنارک و بازدید از صنایع و زیرساختهای این شهرستان گفت: همه ی ظرفیت های شهرستان کنارک به جهت ایجاد زنجیره ی تامین، تولید و ارزش مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری عصر مکران از سیستان و بلوچستان، حسین مدرس خیابانی طی بازدید از کارخانه ی شناور سازی در شهرک صنعتی کنارک بيان كرد: در این بازدید مشکلاتی از جمله عدم صدور مجور شیلات برای تولید شناورهای صیادی از سوی صنعتگران مطرح شد که با این مشکلات  واحدهای تولیدی نمی توانند از ظرفیت کامل استفاده کنند و این موضوع قابل پذیرش نیست.

وی افزود: واحدهای شناور سازی می توانند بخش عمده ای از اشتغال را برای جوانان ایجاد نمایند و هم اکنون با ۱۰ درصد ظرفیت فعالیت می کنند، ضمن اینکه برخی از صیادان برای تامین لنج مورد نیاز به خارج از استان مراجعه می کنند و مقرر شذ که فعالیت شناور سازی در خود استان فعال تر شود و تولید شناورهای صیادی با هدف صادرات نیز انجام شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصريح كرد: در بازدیدی که از اسکله ی صیادی کنارک داشتیم و این اسکله با توجه به گسترش صیادی و ظرفیت صید می بایست توسعه پیدا کرده و تا ۳ برابر ظرفیت، اسکله های جانبی و طرحهای توسعه ای اجرا گردد.

مدرس خياباني در ادامه گفت: استان سیستان و بلوچستان ظرفیت عمده صید و صیادی و صنایع شیلاتی کشور را دارد و یک سری اختیارات باید از شیلات کشور به شیلات استان تفییض و ایجاد زیر ساخت های راه و تجهیز اسکله ها به فیبر نوری و اینترنت و شبکه مخابراتی نیز مورد تاکید است.

وي تأكيد کرد: در اسکله های صیادی استان پایگاه هلال احمر و سیستم اطفا حریق فعال شوند و پایگاه هلال احمر و یک دستگاه آمبولانس در اسکله صیادی پسابندر مستقر گردید و همین اتفاق برای اسکله صیادی کنارک نیز انجام خواهد پذیرفت.

گفتنی است استاندار طی سفر به شهرستان کنارک از واحدهای تولیدی کنسرو سازی، شناور سازی، ساخت انواع قوطی کنسرو در شهرک صنعتی کنارک و طرح اقدام ملی مسکن و ساماندهی محله چادران و اسکله های صیادی کنارک و پزم و ایستگاه تصفیه فاضلاب شهرستان کنارک بازدید بعمل آوردند.

استفاده از ظرفیت‌های عمده شهرستان کنارک/ایجاد زنجیره های تامین، تولید و ارزش

عصر مکران پیوست رسانه ای توسعه سواحل مکران

تلفن تماس و ارسال اخبار ۰۹۳۸۰۰۲۰۹۳۸

درگاه اینترنتی

www.asremakran.ir

ما را در اینستاگرام نیز دنبال کنید

https://www.instagram.com/asremakran

‏برای پیوستن به گروه واتساپ عصر مکران ، این پیوند را دنبال کنید:

https://chat.whatsapp.com/BnNPiSgoaR3ClBUKt9ze3g