پیش بینی برداشت ۱۵۰ هزار تن موز در سیستان و بلوچستان
پیش بینی برداشت ۱۵۰ هزار تن موز در سیستان و بلوچستان
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان، گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از ۱۵۰ هزار تن موز از سطح موزستانهای سیستان و بلوچستان برداشت شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصر مکران از سیستان و بلوچستان: مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت:از ابتدای سال تا کنون بیش از ۶۵ هزار تن موز از سطح باغات این استان برداشت و روانه بازار مصرف شده است.

اردشیر شهرکی به سطح زیر کشت ۵ هزار هکتاری موز در استان اشاره کرد و گفت :   بیش‌از سه هزار هکتار این باغات بارور و بقیه غیر بارور است.

وی با بیان اینکه برداشت موز در سیستان و بلوچستان در طول سال انجام می‌شود افزود: امسال پیش‌بینی می‌شود ۱۵۰ هزار تن از این محصول برداشت و روانه بازار مصرف استان و کشور شود.

مدیرباغبانی سازمان جهادکشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: شهرستان‌های چابهار، کنارک در حوزه ی سواحل مکران و شهرستان سرباز بیشترین سطح زیر کشت موز این استان را به خود اختصاص داده‌اند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های کشاورزی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: این استان رتبه نخست تولید و سطح زیر کشت موز در کشور را از آن خود کرده است.

گفتنی است برای شکوفایی کشاورزی در بخش موز می توان با توسعه آبیاری قطره‌ای، احداثسردخانه، انبار و صنایع فرآوری و تبدیلی، تأمین سرمایه در گردش، بازاریابی حرفه‌ای برای صادرات، فعال کردن رایزنان بازرگانی و اقتصادی به‌ویژه در کشورهای هدف و ورود به‌موقع به بازار، حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی برای بازاریابی می‌تواند در این مسیر نقش مهمی ایفا کند.

سیستان و بلوچستان با نعمتهای خدادادی، سرشار از ثروتهای هنگفتی است که میتوان با استفاده بهینه از آنها ضمن تأمین نیاز داخلی و کشورهای اروپایی و آسیایی ضمن کسب درآمدهای ارزی به معیشت و اقتصاد کشاورزان، این دستان پرتلاش و زحمتکش هم کمک کرد و آینده توأم با رفاهی را در این بخش رقم زد و باور کنیم که موز جایگزین مناسبی برای نفت است.

 

عصر مکران پیوست رسانه ای توسعه سواحل مکران

تلفن تماس و ارسال اخبار ۰۹۳۸۰۰۲۰۹۳۸

درگاه اینترنتی

www.asremakran.ir

ما را در اینستاگرام نیز دنبال کنید

https://www.instagram.com/asremakran

‏برای پیوستن به گروه واتساپ عصر مکران ، این پیوند را دنبال کنید: https://chat.whatsapp.com/BnNPiSgoaR3ClBUKt9ze3g