توجه به صنایع کوچک و متوسط موجب ماندگاری جمعیت می‌شود
توجه به صنایع کوچک و متوسط موجب ماندگاری جمعیت می‌شود
استاندار سیستان و بلوچستان، گفت: تجارت پیشران بخش های صنعت و معدن است و اولویت توسعه استان  توجه ویژه به زیر ساختها از جمله آب، برق و راه دسترسی می باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصر مکران سیستان و‌بلوچستان :جلسه شورای هم خانواده صنعت ،معدن و تجارت استان به ریاست حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان و  دبیری ، داود شهرکی رییس سازمان صمت استان و با حضور مدیران بخش های دولتی و خصوصی مرتبط ، برگزار گردید.

مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان در این جلسه اظهار داشت:دراستان سیستان و بلوچستان ،تجارت می تواند پیشران بخش های صنعت و معدن باشد.

وی ادامه داد:استفاده از ظرفیتهای مرزی استان موجب رونق اقتصادی خواهد شد .

مدرس خیابانی خاطرنشان کرد:توسعه صنایع کوچک و متوسط در مناطق مختلف استان باعث ماندگاری جمعیت و جلوگیری از مهاجرت جمعیت به شهرهای بزرگ در استان خواهد شد.

 

سیستان و بلوچستان؛ تامین کننده ۸۰درصد نیاز تور ماهیگیری کشور

رییس سازمان صمت استان نیز گفت: در برخی صنایع  تامین کننده نیاز کشور هستیم و سیستان و بلوچستان تامین کننده ۸۰درصد نیاز تور ماهیگیری کشور است.

داود شهرکی در این جلسه ،بیان داشت: سیستان و بلوچستان در بخشهای تولید و تجارت مستعد شکوفایی است که با برنامه ریزی های انجام شده شرایط خوب اقتصادی برای استان فراهم خواهد شد.

وی افزود:در بخش تسهیل و رفع موانع تولید در استان با همکاری دستگاه های مرتبط مشکلات تمامی واحد‌های تولیدی استان بررسی و عمده مشکلات درحال رفع شدن می باشد.

شهرکی ادامه داد: در حال حاضر سیستان و بلوچستان در برخی صنایع ، تامین کننده نیاز کشور می باشد از جمله تامین کننده ۸۰درصد نیاز تور ماهیگیری کشور ،تامین کننده ۷۵ درصد قوطی کنسرو و ۳۰درصد نیازپاکت سیمان کشور را تامین می کند.

رییس سازمان صمت استان ،بیان داشت:دربخش ذخایر معدنی دراستان به ذخایر اقتصادی و مستعد جهت سرمایه گذاری رسیده ایم ار جمله مس ،منیزیت،تیتانیموم ،طلا،آنتیموان که استقرار صنایع وابسته در کنار این معادن ، زمینه ایجاد اشتغال پایدار در استان را فراهم خواهد نمود .

گفتنی است در این جلسه مدیران بخشهای دولتی و خصوصی، در رابطه با بهبود وضعیت تولید و تجارت در  استان تبادل نظر نمودند.

توجه به صنایع کوچک و متوسط موجب ماندگاری جمعیت می‌شود

عصر مکران پیوست رسانه ای توسعه سواحل مکران

تلفن تماس و ارسال اخبار ۰۹۳۸۰۰۲۰۹۳۸

درگاه اینترنتی

www.asremakran.ir

ما را در اینستاگرام نیز دنبال کنید

https://www.instagram.com/asremakran

‏برای پیوستن به گروه واتساپ عصر مکران ، این پیوند را دنبال کنید: https://chat.whatsapp.com/BnNPiSgoaR3ClBUKt9ze3g