صادرات ۲‌میلیون تنی کالا از گمرکات سیستان و بلوچستان/سهم ۷۸ درصدی پاکستان از صادرات در ۶ ماهه امسال
صادرات ۲‌میلیون تنی کالا از گمرکات سیستان و بلوچستان/سهم ۷۸ درصدی پاکستان از صادرات در ۶ ماهه امسال
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سيستان و بلوچستان، اعلام داشت : مجموع صادرات صورت گرفته از گمرگات و بازارچه های مرزی استان به کشور پاکستان ، طی مدت زمان 6 ماهه امسال به میزان 60 میلیون و 894 هزار و 917 دلار بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصر مکران سیستان و بلوچستان، داود شهرکی ادامه داد : میزان صادرات از طریق گمرکات استان به کشور پاکستان طی مدت اعلام شده برابر با ۶۰ میلیون و ۷۶۰هزار و ۹۹۰ دلار و صادرات از طریق بازارچه ها استان نیز به کشور پاکستان برابر با ۱۳۳ هزار و ۹۲۷ دلار می باشد .
رئیس سازمان صمت استان بیان داشت : مصالح ساختمانی (سیمان)، گاز ، گوگرد ، خرما ، کاشی و سرامیک از جمله اقلامی می باشند که طی این مدت به کشور پاکستان صادر شده است .

صادرات ۲ میلیون تنی از گمرکات سیستان و بلوچستان

ناظر گمرکات سیستان و بلوچستان و مدیرکل گمرک زاهدان نیز گفت: ۲‌میلیون و ۳۴‌هزار و ۹۶۰ تن کالا به ارزش ۷۱۷‌میلیون و ۳۷۵‌هزار و ۵۲۷ دلار در ۶ ماهه نخست سال‌جاری از طریق گمرکات این استان صادر شده است.

محمدعلی خاشی افزود: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش ۹‌درصد و از نظر وزنی ۳۰‌درصد افزایش داشته است.
وی گفت: این میزان صادرات قطعی از گمرکات زاهدان، میرجاوه، میلک، چابهار و منطقه آزاد، بازارچه پیشین، گمشاد، کوهک و جالق سراوان و بازارچه ریمدان انجام شده است.
ناظر گمرکات سیستان و بلوچستان افزود: از ابتدای سال‌جاری ۲ هزارو ۹۸۰ فقره اظهارنامه صادراتی به ارزش ۷۸‌میلیون و ۴۶۷‌هزار و ۴۴۴ دلار به وزن افزون‌‌‌بر ۴۳۰‌هزار و ۸۹۱ تن تشکیل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد اظهارنامه ۷۷‌درصد، از نظر ارزش ۷۶‌درصد و از نظر وزن ۲۷‌درصد کاهش را نشان می‌دهد.
وی با اشاره به صادرات کالاهای اظهارشده در سایر گمرکات کشور، خروجی از گمرکات این استان در بازارچه‌‌‌های مرزی افزود: تعداد اظهارنامه ارائه شده ۱۹‌هزار و ۸۲۷ فقره به ارزش ۶۳۸‌میلیون و ۹۱۱‌هزار و ۸۳ دلار به وزن بیش از یک‌میلیون و ۶۰۴‌هزار و ۶۹ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد پروانه ۵۶‌درصد، از نظر ارزش ۹۷‌درصد و از نظر وزن ۶۷‌درصد افزایش را نشان می‌دهد.

عصر مکران پیوست رسانه ای توسعه سواحل مکران

تلفن تماس و ارسال اخبار ۰۹۳۸۰۰۲۰۹۳۸

درگاه اینترنتی
www.asremakran.ir
ما را در اینستاگرام نیز دنبال کنید
https://www.instagram.com/asremakran

‏برای پیوستن به گروه واتساپ عصر مکران ، این پیوند را دنبال کنید:

https://chat.whatsapp.com/BnNPiSgoaR3ClBUKt9ze3g