صدور علامت استاندارد «دانش نماد» ویژه محصولات دانش بنیان
صدور علامت استاندارد «دانش نماد» ویژه محصولات دانش بنیان
مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی سیستان و بلوچستان گفت: به منظور ساماندهی استاندارد و توسعه بازار محصولات دانش بنیان و در چارچوب سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر افزایش پوشش استاندارد برای همه محصولات داخلی و ترویج آن و حمایت از تولید محصولات دانش بنیان علامت استاندارد دانش نماد صادر می گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی عصر مکران از سیستان و بلوچستان، مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی سیستان و بلوچستان در جلسه مشترک با پارک علم و فن آوری گفت: شیوه نامه ارزیابی و صدور، تمدید و ابطال گواهینامه انطباق و پروانه کاربرد علامت استاندارد دانش نماد ویژه محصولات دانش بنیان تدوین گردیده و با همکاری پارکهای علم و فناوری، علامت استاندارد دانش نماد صادر خواهد شد.

مجید محبی افزود: مطابق شیوه نامه ارزیابی و صدور، تمدید و ابطال گواهینامه انطباق و پروانه کاربرد علامت استاندارد دانش نماد ویژه محصولات دانش بنیان، شرکت های دانش بنیان با معرفی نامه رسمی از دفتر پارک علم و فن آوری استان به ادارات کل استاندارد استانی مراجعه و پس از تکمیل مدارک و مستندات خود و مراحل قانونی می توانند نسبت به اخذ پروانه کاربرد علامت استاندارد دانش نماد اقدام نمایند.

وی گفت: به منظور ساماندهی استاندارد و توسعه بازار محصولات دانش بنیان بر آنیم تا با همکاری پارک علم و فن آوری و با توجه به مفاد تفاهم نامه و راه اندازی دفتر استاندارد در سال گذشته به استانداردسازی این محصولات کمک نماییم و در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها گام مهم و موثری برداریم.

گفتنی است در ایام هفته استاندارد نیز مدیر کل استاندارد از خط های تولید واحد تولیدی آرمین لوله شرق، آزمایشگاه کنترل کیفیت، انبار مواد اولیه و محصولات این واحد تولیدی واقع در شهرستان زاهدان بازدید بعمل آورد.

استاندارد اجباری معیار مصرف انرژی / واحدهای تولیدی ملزم به رعایت استاندارد

رییس اداره استاندارد شهرستان چابهار در حوزه ی سواحل مکران نیز به مناسبت هفته استانداردگفت: استاندارد اجباری معیار مصرف انرژی شامل ۸۵ واحد تولیدی در سطح شهرستان چابهار شده است.

ناصر جدگال افزود: صنایع تولیدی مشمول استاندارد مصرف انرژی ملزم به رعایت استانداردهای تدوین شده می باشند و عدم استفاده صحیح از انرژی و عدم بکارگیری فناوری های نوین باعث افزایش میزان مصرف انرژی و بهره وری پایین خواهد شد و این موضوع توسط بازرسان استاندارد به صورت مستمر پایش می شود.

وی تصریح کرد : ۸۵ واحد تولیدی در شهرستان چابهار شامل استاندارد اجباری معیار مصرف انرژی میشوند و این رقم در کل استان شامل ۱۴۰ واحد تولیدی فعال و غیر فعال است.

صدور علامت استاندارد «دانش نماد» ویژه محصولات دانش بنیان

عصر مکران پیوست رسانه ای توسعه سواحل مکران

تلفن تماس و ارسال اخبار ۰۹۳۸۰۰۲۰۹۳۸

درگاه اینترنتی

www.asremakran.ir

ما را در اینستاگرام نیز دنبال کنید

https://www.instagram.com/asremakran

‏برای پیوستن به گروه واتساپ عصر مکران ، این پیوند را دنبال کنید:

https://chat.whatsapp.com/BnNPiSgoaR3ClBUKt9ze3g